CHORWACJA 30.04 – 07.05.2022

  • Miasteczko nurkowe

    Miasteczko nurkowe

  • Labin

    Labin

  • Rabac

    Rabac

Istria to półwysep w północnej części Morza Adriatyckiego, do którego dojazd zajmie niemal połowę czasu dojazdu na Vis, bo ok. 10 godzin. Na półwyspie znajdują się liczne kamieniste i żwirowe plaże. Można tu uprawiać turystykę pieszą i jogging. Średniowieczne miasteczko Labin jest oddalone o 9 km, a Rabac o 11 km. Centrum nurkowe znajduje się zaraz obok zakwaterowania. Na miejscu zapewniono bezpłatny prywatny parking. Na nurków pod wodą czeka wiele atrakcji w postaci jaskiń, formacji skalnych i wraków. Krystaliczna woda, świetna wizura, piękna pogoda - wymarzona majówka!

 

CENA: 520 € + dojazd

Rezerwacja = wpłata zaliczki 100 €

 

W cenie:
- zakwaterowanie w 3 lub 4-osobowych domkach z kuchnią i łazienką,
- nurkowanie z brzegu i łodzi,
- opieka polskiego instruktora,
- butla + balast.

 

Balast i butle można zabrać własne, które bez dodatkowych opłat będą napełniane na miejscu powietrzem lub nitroksem do 40%.

 

Cena nie obejmuje: 
- wyżywienia - można zabrać własne z domu lub zamówić na miejscu: śniadania 4 EUR, obiad 7 EUR, kolacja 7 EUR,
- dojazdu - we własnym zakresie, w grupach po 3-4 osoby prywatnymi samochodami lub wypożyczonym busem.

 

Dojazd 
Na miejsce jedziemy wypożyczonym na ten cel busem (z Katowic 925 km) oraz samochodami prywatnymi - dobieramy się w grupy po 3-4 osoby w samochodzie i dzielimy się kosztami paliwa oraz winiet. W przypadku busa orientacyjna cena przejazdu to 500 zł. Osoby, które zadeklarują chęć kierowania naszym busem, będą wyłączone z rzutki na paliwo i opłaty za autostrady.


Zakwaterowanie i zaplecze nurkowe
To malownicze miasteczko nurkowe znajduje się na samym wybrzeżu, gdzie mieszczą się dwie rafy. Na miejscu jest restauracja z grillem, centrum nurkowania i basen bez krawędzi, gdzie osoby nienurkujące będą mogły odbyć intro. 

Zamieszkamy w przytulnych domkach holenderskich, każdy z 2 sypialniami, 2 łazienkami, kuchnią i tarasem. Wyposażenie domku: klimatyzacja, wi-fi, bezpłatny zestaw kosmetyków, prysznic, papier toaletowy, ręczniki, pościel, biurko, część wypoczynkowa, prywatne wejście, telewizor, lodówka, kanały satelitarne, kuchenka mikrofalowa, czajnik elektryczny, meble ogrodowe, szafa, płyta kuchenna, stół, rozkładana sofa. Każdy domek dysponuje przechowalnią sprzętu nurkowego. Bezpłatny parking. W ośrodku są dostępne: masaże, plac zabaw dla dzieci, klub dla dzieci, tenis stołowy, jazda na rowerze, nurkowanie, zespół animatorów, zabiegi upiększające, plaża.

 

Nurkowanie
W planach nurkowania z łodzi oraz z brzegu. Przykładowe miejsca nurkowe:

- Lina - wrak frachtowca o długości 90 m, który zatonął w 1914. Leży na głębokości 27-52 m. Ze względu na doskonałą widoczność sięgającą 40 m zarys wraku jest widoczny z powierzchni!

- Grota Nicolai na głębokości 8 m otoczona jest 40-metrowymi ścianami. Grota ma 24 m długości. Można tam spotkać homary, kraby, skorpeny, itd.

- Kanion Bambino na głębokości od 22 do 12 m.

- Felsentor - malownicze groty i kawerny na głebokości 38 - 14 m.


Wycieczka do miejscowości Labin i Rabac
Oddalone o 9 km miasteczko Labin zachwyca kolorowymi domkami, urokliwymi uliczkami, kafejkami, galeriami artystów. Znajdują się tu też muzea, park rzeźbiarski czy dzwonnica, na którą można się wspiąć, aby podziwiać roztaczający się widok na Kvarner i Učkę. Tuż obok Labin mieści się Rabac, gdzie znajdziemy wspaniałe plaży, na których można odpocząć w ostatnim dniu przed drogą powrotną do Polski.


Kursy nurkowania
W trakcie pobytu możliwość realizacji kursów i specjalizacji:

AOWD - 900 PLN
Wreck Diver - 400 PLN
Nitrox Diver - 600 PLN
Cavern Diver - 600 PLN
Podwodna Fotografia - 400 PLN

 

PROCEDURA REZERWACJI

Aby zarezerwować wyjazd, prosimy kliknąć na "rezerwację miejsca" u góry strony, podając w wiadomości preferowany sposób dojazdu z wymienionych powyżej. W mailu zwrotnym wyślemy nr konta do wpłaty zaliczki. Możliwość wpłaty w PLN lub EUR.

 

100 EUR  – zaliczka w momencie zgłoszenia.
420 EUR – płatne do 01.04.2022 r.
500 PLN – płatne do 30.04.2022 r. (bus)

 

FIRST MINUTE!

PIERWSZE CZTERY OSOBY, KTÓRE WPŁACĄ ZALICZKĘ ZOSTANĄ ZAKWATEROWANE W DOMKU Z WIDOKIEM NA MORZE (ostatnie cztery zdjęcia):

Script logo